Ezekkel a luxustermékekkel nyűgözi le a gazdákat az egyik világmárka
Közzétéve: 2024. 11. 29 • 2 perc olvasás
Közzétéve: 2024. 11. 29 • 2 perc olvasás
Az egyik legnagyobb divatcég ezúttal a négylábúaknak kedvez – ám a kutyatartóknak igencsak mélyre kell nyúlniuk a pénztárcájukba a dizájnerholmikért.
Azon már meg sem lepődünk, hogy kedvenceink számára is megnyílt a piac a divatipar területén. Amellett, hogy a neves tervezők már a kutyák számára is álmodnak ruhakollekciókat, számos egyéb kiegészítőt, luxuscikket láthatunk az üzletek valós vagy épp virtuális polcain. Ezúttal a világ élvonalában levő Louis Vuitton mutatott be kutyakollekciót, amelyben tálka, kennel, sőt, ürülékgyűjtő zacskó és számos egyéb kiegészítő is megtalálható a kutyák számára.
A 60 ezer dollárt, azaz közel 21 millió forintot kóstáló kutyaház a divatmárka jellegzetes kézjegyét viseli; akik ismerik a cég termékeit, azok könnyedén ráismerhetnek egy ikonikus táskamodellre. Az adta ugyanis az alapötletet Pharrell Williamsnek, a márka kreatív igazgatójának a monogramos vászonnal bevont kutyakuckóhoz. A marhabőr rátétek, a speciális zárak, valamint aranyrészletek, ahogy a különleges bélés is, mind hozzájárulnak a legmagasabb luxushoz – csak hogy értsük valamelyest, miért a kiugró ár. A megjelenés mellett a tervezők a praktikumra, így a tisztíthatóságra is hangsúlyt fektettek, e célból a ház alja, illetve ajtaja is leszedhető.
A várhatóan 2025 tavaszán vagy nyarán érkező kollekció többi darabjának is hasonlóan magas az árfekvése, többek között 470 dollárért (163 ezer forint) kakiszacskó-tárolót, 2160 dollárért (753 ezer forint) bőr kutyatálat vehetnek majd az érdeklődők. Miképp a márka oldalán írják, hogy a „kutya lépést tudjon tartani a gazda kozmopolita életszemléletével”. A közösségi oldalukon megjelenő hozzászólások alapján pedig vannak is olyanok, akik igényt tartanak ezekre a luxustermékekre.
A leginkább érdekességként bemutatott termékek után térjünk rá egy valóban minden kutyatartót érintő kérdésre, nevezetesen, hogy mi alapján vegyünk bármit is kedvencünknek. Erre a rövid válasz, hogy a kiegészítők esetében a kutya biztonsága és a praktikum irányítsanak. Egyrészt az adott holmi – ruha, póráz, nyakörv, tálka stb. – ne tehessen kárt az állatban, vagy ne kerülhessen általa veszélyes helyzetbe. Például a nyakörv ne szakadhasson el, a tál ne sérülhessen úgy, hogy megvágja a kutyát, a ruha ne szorítsa, és folytathatnánk. Másrészt az adott terméknek legyen funkciója az állat életében. Kabátot a hideg ellen, ne divatból adj a kutyádra. Ahogy a hordozója is azt a cél szolgálja, hogy A-ból B-be vihesd, méghozzá biztonságosan.
Ezenkívül már csak az anyagi kereted szab határt annak, hogy milyen márkájú kiegészítőket veszel. Azonban ezen a téren is áll a mondás, miszerint „olcsó húsnak híg a leve”. Tehát a nagyon olcsó felszerelések általában nem jó minőségűek, rövid életűek és/vagy balesetveszélyesek.
Az utóbbit megerősítendő olvasd el Schneider Kingának, a Noé Állatotthon Alapítvány szóvivőjének tanácsait arról, miként érdemes adományozni. A cikkben felsorolt érvek a saját háztartásodra is érvényesek lehetnek.
Ebben a cikkben pedig a kutyaparfümök, valamint egyéb illatosító termékek esetében vizsgáltuk, lehetnek-e veszélyesek az ebekre. Az állatorvosok meglátásai voltak a mérvadóak.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek
8 ok, amiért sokat vakarózhat a kutya: komolyan kell venni!
Egészség • 4 percA kutyapelenka káros is lehet: nem mindegy, hogyan használod
Ápolás • 3 percHa kutyád nem szereti a körömvágást, a körömreszelés lehet a megoldás
Ápolás • 5 percA téli mínuszok egyik legnagyobb veszélye: bele is halhat a kutya
Ápolás • 2 perc