Miért nem marad friss a kutyaeledel? Gyakori hibák, amiket elkövethetsz

A macskák is a kedvenceid?
A macskák is a kedvenceid?
Látogass el a We love Catz oldalunkra is!

Miért nem marad friss a kutyaeledel? Gyakori hibák, amiket elkövethetsz

Közzétéve: 2021. 06. 21 • 3 perc olvasás

yorkshire terrier táp

Nem csupán arra kell ügyelned, hogy a kutyusod megfelelő eleséget kapjon, hanem arra is, hogy az sokáig friss maradjon. Vajon hogyan tudod ezt elérni? Cikkünkből kiderül!

Nagyon fontos, hogy a kutya mindig friss, szükségleteit kielégítő táplálékot kapjon. Ez nem csupán az egészsége, hanem a kiegyensúlyozott életmód miatt is lényeges. Az élelem megfelelő tárolása nem csupán segíti megőrizni annak minőségét, hanem a romlás is elkerülhető. De mire kell ügyelned pontosan?

Beagle tápot eszik tálból

Gyakori hibák, amelyeket elkerülhetsz

Vajon melyek azok a tárolási bakik vagy figyelmetlenségek, amelyeket elkövethetsz? Az alábbiakban kiderül!

Nem jól tárolod

Sokan a tárolásnál is elronthatják a dolgot. Például áttöltik egy műanyag tartályba az eleséget, gondolván, hogy ott tovább fog tartani a minősége. Ám nincs teljesen így. Ugyanis, ha a tároló eszköz nem zár rendesen vagy nem kifogástalan az állapota, esetleg silány anyagból készült, akkor az étel hamarabb tönkremehet. Sokszor érdemesebb az eredeti csomagolásban hagyni a tápot. Hiszen a legtöbb gyártó már eleve úgy tervezi ezeket, hogy a zacskó visszazárva elősegítse az íz megőrzését, és garantálja a szavatosságot.

kutyatáp

Nem zárod le megfelelően a zacskót, tárolót

Ha az étel nincsen lezárva megfelelően vagy nincsen lefedve semmivel, akkor könnyen avasodhat, minősége jelentősen romolhat. Nem csupán rossz íze lesz a kutyatápnak, hanem még meg is betegedhet tőle az állat. Ezért légy mindig körültekintő.

Rossz helységben tartod az élelmet

Gyakran előfordulhat, hogy a gazdi nem talál megfelelő helyet a kutyaeleség tárolására, és ezért jobb híján a garázsba vagy fészerbe teszi azt. Mi a probléma ezzel? Amennyiben a helység mindig hűvös, és a kártevők is távol maradnak tőle, akkor kevésbé kifogásolható a dolog. Ám sok esetben ezek a helységek túlmelegedhetnek, főleg nyáron. Ráadásul bogarak, rágcsálók is ólálkodhatnak a környéken. Ezért nagy a kockázata annak, hogy a nem kívánatos jószágok az eledelbe is belemásznak, ráadásul az ennivalónak a hőingás sem tesz jót.

kutyatáp

Túl hamar feltöltöd a tárolót

Ha speciális, biztonságos tárolóban tartod az eleséget, akkor a következőre is érdemes ügyelned. Ha már kevés eleség van a doboz alján, akkor ne tölts rá frisset! Ugyanis a régi élelem a doboz alján felhalmozódik, és ez újabb minőségvesztéssel járhat. Inkább öntsd ki a régit, mosd el a dobozt, tartályt, és úgy töltsd fel, hogy már eleve tiszta legyen.

Nem rakod el az élelmet

Ha a kutyus elé teszed a száraz vagy nedves eleséget, és nem eszi meg mindet egyszerre, akkor könnyedén beleeshetsz abba a hibába, hogy ott hagyod az élelmet fedetlenül. Az órákig szabad levegőn lévő nedves ennivalóra rászállhatnak az apró bogarak, és az állaga is romolhat. A kutyus nem biztos, hogy meg szeretné ezt enni később. Ráadásul az étel ki is száradhat, szaga bűzös lehet. A rossz minőségű élelem elfogyasztása pedig hányást vagy akár hasmenést is okozhat.

kutya eszik száraztáp

Hogyan tárold megfelelően az élelmet?

Pár egyszerű dolog betartásával könnyen elősegítheted, hogy az élelem friss maradjon. Tárold a kutyaeleséget száraz, hűvös helyen. Lehetőleg ott, ahol a saját élelmiszeredet is tárolnád. Jelölj ki külön polcot erre a célra! A tároló eszköz mindig legyen légmentesen lezárva, lehetőleg hagyd az eredeti csomagolásban. Egy speciális, megbízható minőségű tárolódoboz is alkalmas lehet erre a célra.A felbontott konzerveket, nedves élelmiszert légmentesen zárd le, és tedd el a hűtőbe. Három nap után már ne add oda az állatnak.

Ha a kutya nem fogyasztja el rögtön az elé rakott eleséget, akkor tedd el a maradékot egy külön, légmentesen záródó tárolóba. Ha úgy találod, hogy már nem jó a minősége, akkor ne kínáld fel többször a jószágnak, inkább dobd ki. A kutyatálat lehetőleg mosd el étkezések után, hogy az eb tiszta tálból ehessen.

(Képek: Getty Images Hungary)

Kövess minket!

kutyaeledel kutyaeledel frissen tartása kutyaeledel tárolása kutya etetése táplálkozás tárolás

Kapcsolódó cikkek

Egészség

2023_03_sonka-borito-1024x683.jpg

Ehet a kutya a húsvéti sonkából? Két fűszer miatt is nagyon kell vigyázni vele!

Egészség • 3 perc

Kutyaélet

Ápolás

2025_01_kutyapelenka-hasznalata-1024x535.jpg

A kutyapelenka káros is lehet: nem mindegy, hogyan használod

Ápolás • 3 perc
2025_01_shiba-inu-koromreszeles-1-1024x683.jpg

Ha kutyád nem szereti a körömvágást, a körömreszelés lehet a megoldás

Ápolás • 5 perc
2023_12_valoczi-tel-ho-fb-1024x535.jpg

A téli mínuszok egyik legnagyobb veszélye: bele is halhat a kutya

Ápolás • 2 perc

Oktatás