Súlyos betegséget előzhet meg a kutyalépcső
2025. 04. 16. - Fotók: Getty Images Hungary
2025. 04. 16. - Fotók: Getty Images Hungary
Elsőre úgy tűnhet, hogy ez csak egy újabb módja annak, hogy elkényeztessük kis barátunkat. Azonban nagyon is nyomós érvek szólnak a kutyalépcsők használata mellett, még fiatal és aktív állatok esetében is.
A kutyarámpák és -lépcsők nem csupán luxuscikkek, valójában kedvenceink egészségének megőrzését és biztonságát is szolgálhatják. Számos okot hozhatnánk, amiért érdemes lehet bevezetni, így a teljesség igénye nélkül íme néhány:
A leggyakoribb ok, ami eszünkbe juthat, valamilyen egészségügyi panasz. Például az idős kutyák esetében, akik gyakran szenvednek ízületi gyulladásban vagy csípőproblémáktól, emiatt már nem tudnak olyan könnyedén mozogni, ugrani, mint fiatalkorukban. Azonban egy rámpa vagy kutyalépcső segítségével továbbra is kényelmesen közlekedhetnek.
Egy Philips 7000 Series Vezeték nélküli porszívót, és egy Philips PureProtect Pro 4200 Series intelligens légtisztítót sorsolunk ki a DOGZ Klub tagjai között. Nincs más dolgod, mint 2025. április 30-ig csatlakozni, vagy ha már tag vagy, akkor regisztrálni a nyereményjátékra. Ezt itt megteheted!
A kis testű, rövid lábú kutyák esetében különös oda kell figyelnünk a magasabb helyekről való le-, illetve felugrálásra, hiszen alkatukból kifolyólag sajnos számos egészségügyi probléma alakulhat ki náluk emiatt. Akár az autóba kell beszállniuk, akár az ágyra szeretnének felmenni, a kicsi kutyák segítségre szorulhatnak. Az olyan fajták, mint a tacskók vagy a corgik, hosszú testük és rövid lábuk miatt hajlamosabbak gerincsérülésekre is.
Ha egészséges, aktív ebünk van, azt gondolhatnánk, hogy nincs szükség kutyalépcsőre. Azonban a kutatások szerint a gyakori ugrálás és a meredek felületeken mászás hosszú távon károsíthatja az ízületeket, és növelheti az ízületi gyulladás kockázatát.
A fentiekben a kis testű kutyákról beszéltünk, azonban sajnálatos módon a nagyobb testű társaik (például a labradorok vagy a golden retrieverek) sincsenek könnyebb helyzetben. Rájuk is érdemes figyelni, és szem előtt tartani néhány kényelmi szempontot.
A lépcső vagy rámpa nemcsak az állat, de a mi biztonságunkat is szolgálja. Lehet, hogy most még nem érezzük problémának felkapdosni kedvencünket, azonban hosszú távon egy kis ficánkoló négylábú könnyen megterhelheti a derekunkat. Legrosszabb esetben, ha egy kicsit óvatlanabban vagyunk, akár ki is csúszhat a kezünkből a kutya.
Ha úgy döntünk, hogy biztosítjuk kis barátunk számára a megfelelő eszközöket, a következő kérdés az, hogy melyik megoldás illik jobban hozzá. Ez teljesen egyéni, és természetesen kutyánként változhat.
A kutyalépcső például akkor jó választás, ha kedvencünk már magabiztosan mozog bármilyen lépcsőn. Sőt, a kisebb lépcsőkön való gyakorlás segíthet leküzdeni az esetleges félelmüket is. Azonban ha már kialakult problémával állunk szemben, a lépcsőzés megterhelő lehet. Ilyen esetekben a rámpa a jobb megoldás, különösen kis testű vagy sérülékeny kutyák esetében. Fontos, hogy ne legyen túl meredek, különben ugyanúgy megterhelheti az ízületeiket!
Lehet, hogy több próbálkozásra lesz szükség, azonban az is előfordulhat, hogy már elsőre sikerrel jártok.
Látványos kutyás bemutatók, gyerekprogramok, szakértői előadások, falkaséták várnak május 1-jén a Városligetben.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek