Sok gazdi csak ennyit mozog a kutyájával – nagyon kevés
Közzétéve: 2025. 05. 11 - Fotók: welovedogz.hu • 2 perc olvasás
Közzétéve: 2025. 05. 11 - Fotók: welovedogz.hu • 2 perc olvasás
A sétálás és az egyéb aktivitások elengedhetetlenek a kutyák egészségének megőrzéséhez. Olvasóinkat arról kérdeztük, ki mennyi időt fordít erre naponta. Sajnos sokan nem elegendőt!
Kérdésünk egészen pontosan így hangzott: „Te mennyi időt játszol, sétálsz, mozogsz, sportolsz kedvenceddel naponta?” Tehát arra voltunk kíváncsiak, valamennyi aktivitást egybevéve azok mennyi időt töltenek ki. Ha nem mozog eleget a kutya, vagy nem éri elegendő mentális stimulus, az hosszú távon egészségügyi panaszokhoz, viselkedési gondokhoz és lelki problémákhoz is vezethet. Sőt, sokszor ezek együttesen jelentkeznek. Nézzük a válaszokat!
Mint kiderült, a válaszadók többsége (129 gazda) naponta több mint egy órát foglalkozik kedvencével. 42 szavazó a napi körülbelül 1 órát jelölte meg, 12-en pedig úgy nyilatkoztak, hogy még egy órát sem tesz ki a mozgás a kutya életében. Ez bármilyen fajta esetében nagyon kevés! Főleg, ha nemcsak a sétát, hanem a játékot és minden egyéb aktivitást is együtt mérjük.
A szavazást Messenger-csatornánkon tettük közzé. Ha itt még nem vagy tagja a felelős kutyatartók közösségének, Messengeren keresd a csatornák (channels) között Kutyás hírek a nagyvilágból lehetőséget.
Erre a kérdésre nem lehet adekvát választ adni, hiszen ez számos tényezőtől függ: a kutya fajtájától, az életkorától és az egészségi állapotától. Az is közrejátszik, hogy lakásban vagy kertes házban él-e az eb (azonban tévedés, hogy egy kijárós vagy kinti kutyát nem kell sétáltatni!)
Ráadásul sok kutya jelentős időt tölt egyedül, míg a gazda dolgozik, így különösen fontos lenne, hogy a nap hátralevő részében le legyen mozgatva, és tudjon minőségi időt tölteni a gazdijával.
A sétálás ezenfelül nem csak a mozgás, valamint a testi szükségletek miatt fontos. A szimatolás a külvilággal való kapcsolatot biztosítja az ebnek, információgyűjtés és kommunikációs lehetőség is egyben. A különféle ingerek pedig mentálisan is stimulálják az állatot, valamint a szocializációban is elengedhetetlen szerepük van.
Mindezek miatt nem elég, ha csak leszaladtok egy-egy gyors pisiszünetre.
Megjelent a We love Dogz első könyve, Udvarhelyi-Tóth Kata és Csörgő Balázs tollából. Most 10% kedvezménnyel vásárolhatod meg a linkre kattintva!
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek
Ezért „radírozhat” a kutyád – nem biztos, hogy kukacos
Egészség • 3 percMiért marad meg egyes kutyáknak a jó illata fürdetés után, míg mások szinte azonnal szaglani kezdenek?
Ápolás • 3 percA kutyapelenka káros is lehet: nem mindegy, hogyan használod
Ápolás • 3 percHa kutyád nem szereti a körömvágást, a körömreszelés lehet a megoldás
Ápolás • 5 perc