Hiánypótló képzés indul a boldogabb kutya-gazdi kapcsolatért

A macskák is a kedvenceid?
A macskák is a kedvenceid?
Látogass el a We love Catz oldalunkra is!

Hiánypótló képzés indul a boldogabb kutya-gazdi kapcsolatért

Közzétéve: 2025. 05. 03 - Fotók: welovedogz.hu; dr. Balatonyi Lilla; Törő Vanda; Plózer Andrea • 3 perc olvasás

Fiatal lány a kutyájával

3 kiváló szakember elméleti és gyakorlati órákat ad, amelyeken a viselkedési problémák felismerése, azok kezelése, valamint a harmonikus kutya-gazda kapcsolat kialakítása kerülnek fókuszba. A tanfolyam az állatvédelemben dolgozóknak, a menhelyi önkénteseknek, a leendő örökbefogadóknak, valamint a már gyakorló kutyatartóknak is hasznos ismereteket ad át. Ezenfelül egy, a részt vevő által kitalált projekt megvalósításában is segítenek a szervezők.

Az online tanfolyam ötlete dr. Balatonyi Lilla állatorvos, Plózer Andrea együttműködő ápolásra szakosodott tréner, valamint Törő Vanda okleveles terapeuta tapasztalatai nyomán született. Mindhárom szakembernek van mentett, viselkedési problémákkal küzdő kedvence, továbbá maguk is önkénteskedtek menhelyeken, dolgoztak együtt menhelyről érkezett állatokkal. Személyes élményeik mellett saját szakterületük legfrissebb eredményeit tudják hasznosítani az órákon.

félős boston terrierek AÉK A tanfolyam a menhelyi dolgozók, az önkéntesek, valamint a gyakorló gazdik számára is hasznos ismereteket nyújt / Fotó: welovedogz.hu

A terhelt múltú állatok speciális törődést igényelnek

Mint dr. Balatonyi Lilla elmondta, maguk is sokat tanultak egymástól, és meglátása szerint ezekre az ismeretekre mindenkinek szüksége van, aki mentett, menhelyi állatokkal foglalkozik. Ezeknek az állatoknak szinte kivétel nélkül terhelt múltja van, már az egészen kicsiknek is, akár transzgenerációs úton. Emiatt nagyon fontos, hogy a gondozóik felismerjék a problémákat, és ezeket megfelelően kezeljék mind az ellátás, mind az örökbeadás során. A majdani gazda pedig szintúgy tudja, mire számíthat kedvencétől, mire kell kiemelten figyelnie, és miként tud az állat számára megfelelő körülményeket biztosítani.

Ilyen volt az év legnagyobb kutyás fesztiválja: képeken a DOGZ Fesztivál

DOGZ Fesztivál Plakát

Látványos kutyás bemutatók, gyerekprogramok, szakértői előadások, falkaséták várták az érdeklődőket május 1-jén a Városligetben megrendezett DOGZ Fesztiválon.

Itt olvashatod el képes beszámolónkat.

Ide kattintva pedig az első képgalériát éred el.

A képzés megnövelheti a sikeres örökbeadások számát

A doktornő a képzés során egyrészt az egyes betegségek tüneteinek felismerésében, valamint a járványok megelőzésében segít. Ezzel kivédhetők az olyan, a menhelyeken gyakorta megjelenő súlyos fertőzések, mint a szopornyica vagy a parvó. Viselkedésgyógyászattal is foglalkozó orvosként pedig a különféle viselkedési problémák megállapításában, illetve azok megfelelő kezelésében segít.

dr. Balatonyi Lilla Dr. Balatonyi Lilla az egészségügyi problémák és a viselkedési panaszok kezelésében segít

Törő Vanda terapeutának szívügye az állatok rehabilitációja; maga is hosszú ideje önkénteskedik menhelyeken, és saját kutyájával is rengeteg tapasztalatot szerzett ezen a téren.

Törő Vanda terapeuta Törő Vanda terapeutaként a rehabilitációra helyezi a hangsúlyt

Plózer Andrea az együttműködő ápolás (cooperative care) során megtanítja a gondozót arra, miként tud az állat beleegyezésével elvégezni olyan hétköznapi feladatokat, mint a nyakörv vagy a hám felhelyezése, a pórázhoz szoktatás, vagy az állatorvosi vizitek gond nélküli lebonyolítása.

Prózer Andrea tréner Plózer Andrea a kutyával való együttműködést tanítja

A nagy gazdisodás puzzle

„Minden menhelyi kutyának jár egy szerető otthon, de a boldog gazdisodáshoz sok darabnak kell a helyére kerülnie. Tanfolyamunk során megtanítunk arra, hogyan tudtok segíteni menhelyi kutyáknak, hogy az örökbefogadás ne csak egy új otthont, hanem egy boldogabb életet is jelentsen” – olvashatjuk a képzés leírásában.

Az előadások témái az alábbiak lesznek:

  • stressz hatása a kutyák egészségére;
  • menhelyi kutyák leggyakoribb megbetegedései (tünetek, megelőzés);
  • félős és impulzív kutyák rehabilitációja szenzoros pályák és környezetgazdagítás segítségével;
  • menhelyi reaktivitás kezelése;
  • kooperatív ápolási alapok: hámhoz/nyakörvhöz szoktatás, hogyan készítsünk pórázból hámot stb.;
  • fel/le adás stresszmentesen a boxban, állatorvoshoz szoktatás stb.;
  • kutyakommunikáció, eszkalációs létra, megfelelő ismerkedés.

A tanfolyam tervezett ütemezése május 19. – június 29. Mindhárom szakember 2-2-2 előadást fog tartani, igény szerint a késő délutáni-kora esti órákban, a résztvevőkkel egyeztetett napokon. Az órák visszanézhetők lesznek.

Az elméleti rész mellett pedig valamennyi hallgató választhat egy projektet, amelynek megvalósításában a szervezők segíteni fognak. Az eddigi jelentkezők közül van, aki a kertjét szeretné izgalmasabbá varázsolni, a környezetgazdagításban kéri a segítséget, de egy fajtamentő alapítvány elindítása is a tervek között szerepel, tudtuk meg dr. Balatonyi Lillától. A teljesítést oklevéllel igazolják.

További részletek és jelentkezés itt, a képzés oldalán érhető el.

Kövess minket!

képzés kutya képzése tanult viselkedés territoriális viselkedés viselkedés viselkedési probléma viselkedési zavar viselkedészavaros kutya dr. Balatonyi Lilla

Kapcsolódó cikkek

Egészség

tacskó egy szelet szalonnával az orrán

Meg is ölheti kutyánkat ez a táplálási hiba

Egészség • 4 perc

Kutyaélet

Ápolás

2024_04_dscl4655-edit-1-1-1024x535.jpg

Miért marad meg egyes kutyáknak a jó illata fürdetés után, míg mások szinte azonnal szaglani kezdenek?

Ápolás • 3 perc
2025_01_kutyapelenka-hasznalata-1024x535.jpg

A kutyapelenka káros is lehet: nem mindegy, hogyan használod

Ápolás • 3 perc
2025_01_shiba-inu-koromreszeles-1-1024x683.jpg

Ha kutyád nem szereti a körömvágást, a körömreszelés lehet a megoldás

Ápolás • 5 perc

Oktatás