A vizeletinkontinencia kutyáknál is előfordulhat

A macskák is a kedvenceid?
A macskák is a kedvenceid?
Látogass el a We love Catz oldalunkra is!

Ezért pisilhet be a szobatiszta kutya

Közzétéve: 2024. 08. 07 • 2 perc olvasás

2024_08_bevizelt-kutya-627-1024x535.jpg

Ha a kutyád a szobatisztasága ellenére többször is bepisil, érdemes elgondolkodni azon, hogy vizeletinkontinencia áll a háttérben.

Balesetek előfordulhatnak, így ha egyszeri esetről van szó, akkor nincs mitől tartanod. Ám ha a kutya többször is bepisil, esetleg nem tudja addig tartani a vizeletét, mint azelőtt, akkor lehet arra gyanakodni, hogy vizeletinkontinencia áll a háttérben. Mutatjuk, mit kell erről a betegségről tudni.

kutya a lakásba pisil

Mi az a vizeletinkontinencia?

A vizeletinkontinencia egy olyan állapot, amely során a húgyhólyag nem tudja teljesen kiüríteni a vizeletet, így ami benne marad, az akaratlanul kiürül, kicsepeg. Ahogy az emberek, úgy a négylábúak is elveszíthetik az irányítást a húgyhólyagjuk felett, ezért lehetséges, hogy szobatisztaságuk ellenére bepisilnek a lakásban. Sosem arról van szó, hogy szándékosan akar problémát okozni.

Amennyiben egyszer fordul elő az ilyen jellegű vizelési baleset, még nem kell a legrosszabbra gondolnod. Ha azonban többször is megesik, és esetleg azt látod, hogy kedvenced vizelete csöpög, bőre kipirosodik vagy sokat nyalogatja azt a területet, akkor érdemes felkeresni egy állatorvost, hogy kiderüljön, mi áll a probléma hátterében.

csivava a szőnyegre pisil Nem csak az idős kutyákat érintheti az inkontinencia

A kutya vizeletinkontinenciájának okai

Sokan azt gondolják, hogy csak az idősebb állatokat érintheti ez a probléma, ez azonban tévedés. A kutya életének bármely időszakában előjöhet, és sok esetben okozhatja betegség. Ugyanakkor az tagadhatatlan, hogy a korosabb kutyák nagyobb veszélynek vannak kitéve. Az állapot okai a következők lehetnek:

  • húgyúti fertőzés;
  • szteroidok;
  • húgyúti kövek;
  • gyenge húgyhólyag;
  • prosztata-rendellenesség;
  • túlzott vízbevitel egyéb betegségek miatt, például cukorbetegség következtében;
  • hormonális problémák;
  • rendellenes anatómia.

Ilyen volt a DOGZ Fesztivál és Konferencia 2024-ben

A vizeletinkontinencia kezelése

Az állatorvos vizelet- és vérvizsgálat segítségével megállapítja, hogy van-e valamilyen gyulladás vagy fertőzés a kutya szervezetében, ami esetleg a vizeletinkontinenciát okozhatja. Ha szükséges, ultrahang segítségével megvizsgálja a húgyhólyag állapotát is, kizárva ezzel különböző rákos megbetegedéseket vagy a húgyhólyag megnövekedettségét. Röntgen segítségével pedig kiszűrhetők a húgyúti kövek.

kutya pelenkában A kutyapelenka segíthet ebben a helyzetben

Így tudsz segíteni kedvencednek

Ha a kutyád elviseli a kutyapelenkát vagy a pocakpántot, ezek megóvhatnak a komolyabb takarítástól. A mentális stimuláció biztosítása mozgással, interaktív játékokkal és gyakori sétákkal enyhítheti a kutya beltéri vizelési késztetését. Próbálkozhatsz vízálló alátétekkel vagy mosható ágyneművel is, amikor az eb alszik. Egyes étrend-kiegészítők is segíthetnek; erről egyeztess az állatorvossal.

Az állatorvos felírhat gyógyszert hormonális inkontinencia kezelésére. Vannak olyan gyógykészítmények is, amelyek javítják a húgycső tónusát, ám ezek gyakran olyan mellékhatásokkal járhatnak, mint például a nyugtalanság, a szorongás vagy a magas vérnyomás.

Kiemelten fontos a higiénia ebben az esetben, hogy elkerüljétek a bőrfertőzéseket.

Ha a kutyád a kedvenc bútorodra csepegtetett, akkor jól jöhet ez az 5 tipp. Eláruljuk, hogyan tüntetheted el a kutyapisi szagát.

Kövess minket!

gyakori vizelés inkontinencia kutya inkontinencia

Kapcsolódó cikkek