Ezért imád labdázni a kutya – nem mindegyik játék biztonságos

A macskák is a kedvenceid?
A macskák is a kedvenceid?
Látogass el a We love Catz oldalunkra is!

Ezért imád labdázni a kutyád – ilyen játékot válassz, hogy biztonságban legyen

Közzétéve: 2024. 04. 18 • 2 perc olvasás

2024_04_labda-jatek-aek-valoczi-fb-1024x535.jpg

Oka van, hogy a legtöbb eb megőrül a labdázásért. Ám nem minden típusú játék biztonságos a számára. Elmondjuk, milyet ne adj neki soha.

Hihetetlen látvány, ahogy a kutya nyílként lő ki a labda után, szinte eksztázisban kergetve a suhanó, pattogó holmit. Nem véletlen, hogy ilyen heves reakciót vált ki az állatból ez az egyszerű szórakozás. Amire gazdaként ügyelned kell, hogy csakis biztonságos játékot vegyél kedvencednek.

border terrier labdával játszik AÉK Ennek a border terriernek még a szeme is csillog labdázás közben! /Fotó: Az Én Kutyám

Az ősi ösztönök

Az, hogy a legtöbb kutya megőrül a suhanó labda látványától, az ősökre, illetve az ösztönökre vezethető vissza. A repülő játék, valamint annak üldözése a menekülő prédát, a zsákmányszerzést idézi. Így a labdázás egy igen ártatlan módja annak, hogy a jószág kiélje a vadászösztönét. Emellett az apportírozás is örömmel tölti el a kutyát, hiszen sikeresen teljesített egy rá bízott feladatot: visszavitte, amit eldobtak.

Mint tudod, a testi-lelki egészség egyik feltétele, hogy a kutyát elegendő mentális stimulus érje. Így a játék, a feladatozás, a különféle parancsok és trükkök tanítása mind hozzájárulnak kedvenced jóllétéhez.

Tudj meg mindent hamarabb a kutyás élet szakértőitől! Az én kutyám YouTube-csatornájának előfizetőjeként már szerdánként meghallgathatod a DOGZ Podcast legfrissebb epizódjait.

Baj is lehet belőle

Mint a címben is hangsúlyoztuk, egyáltalán nem mindegy, milyen típusú játékot adsz négylábúdnak. A túl kicsi labda ugyanis könnyen a kutya torkán akadhat, ami fulladáshoz vezet. Gyakran látni teniszlabdával szaladgáló ebeket, ám annak mérete már kritikus egyes fajták esetében.

labda játék kutyafuttató AÉK Válóczi borító Akkora labdát válassz, hogy azt ne tudja lenyelni a kutya! /Fotó: Az Én Kutyám

A másik probléma, ha túl puha a játék, és azt az állat akarva-akaratlanul szétrágja. A műanyagdarabok lenyelve bélelzáródást, illetve belső sérüléseket okozhatnak.

A túl kemény holmik (mint a már említett teniszlabda) pedig a fogaknak nem tesznek jót, így azokat is mellőzni kell. Emiatt azt ajánljuk, csak kifejezetten kutyák számára készült játékot vásárolj, abból is a megfelelő méretűt.

Ebből a cikkünkből elsajátíthatod az életmentő Heimlich-manővert, hogy ha megtörténne a baj, és bármi a kutyád torkán akadna, azonnal tudj rajta segíteni.

Kövess minket!

Heimlich-manőver játék labda labdázni ösztönök

Kapcsolódó cikkek