Ezek a hibák vezetnek a leggyakrabban kutyaharapáshoz
Közzétéve: 2024. 05. 20, Frissítve: 2025. 05. 11 - Fotók: Getty Images Hungary • 2 perc olvasás
Közzétéve: 2024. 05. 20, Frissítve: 2025. 05. 11 - Fotók: Getty Images Hungary • 2 perc olvasás
Ha egy kutya megharap valakit, annak általában nagy visszhangja van. Ám ilyen esetben nagyon fontos kitérni arra is, mi vezetett a támadáshoz. Az esetek jelentős részében a sebesült hibázott.
Ahogy arról számos alkalommal értekeztünk már, elengedhetetlen, hogy értsük háziállataink testbeszédét. És ez nem csak a gazdák feladata! Hiszen mindenki kapcsolatban áll a velünk élő kedvencekkel, akár az utcán, a parkban, a kerítésen keresztül. És bizony gyakran a kutya jelzéseinek félreértése vagy meg nem értése vezet ahhoz, hogy az eb ilyen vagy olyan okból, de agresszíven lépjen fel. A kutyaharapás már a jéghegy, pontosabban az agressziós létra csúcsa, ahogy ezt az alábbi grafikán is láthatod.
A harapásig azonban az eb rengeteg jelzést ad, amikkel arra figyelmeztet, hogy számára kellemetlenné vált a szituáció. Vegyük sorra, mi zavarhatja annyira a kutyát, hogy harapással reagáljon.
Az esetek jelentős részében a kutyaharapás elkerülhető, ha megfelelően közeledsz az állathoz, és tiszteletben tartod annak személyes terét, valamit a területét. Erre nagyon fontos megtanítani a gyerekeket is, ugyanis számos olyan helyzet van, amikor a lelkes apróság csak barátkozni szeretne a kutyussal, de a hirtelen közeledéssel megriasztja. A kutya pedig odakap.
A fenti grafikát érdemes alaposan tanulmányozni, és már a jószág legkisebb jelzésére is megfelelően reagálni. Mennyivel egyszerűbb és biztonságosabb lesz az adott helyzet, ha időben felismered a jeleket!
Látványos kutyás bemutatók, gyerekprogramok, szakértői előadások, falkaséták várták az érdeklődőket május 1-jén a Városligetben megrendezett DOGZ Fesztiválon.
Itt olvashatod el képes beszámolónkat az első képgalériával.
Ugyanígy nemcsak te, de kedvenced is megsérülhet, ha meggondolatlanul engeded oda egy másik kutyához. Miként alapszabály, hogy más kutyáját csak a gazdájának engedélyével simogatjuk meg (ha feltétlenül szeretnénk; bár nem biztos, hogy erre minden esetben szükség van), úgy azt is meg kell kérdezni, hogy négylábúd közelebb mehet-e. Van, amikor jobb nem ismerkedni, aminek szintén számos oka lehet: a másik eb reaktív, már idős, épp betegségből vagy műtétből lábadozik stb.
Az pedig egyértelmű, hogy ilyen szempontból is mekkora kockázata van annak – amellett, hogy szinte mindenhol szabályellenes –, ha póráz nélkül viszed sétálni a kutyádat.
Amennyiben megtörténne a baj, ebben a cikkünkben minden fontos tudnivalót részleteztünk a harapott sebek ellátását és kezelését illetően.
Megjelent a We love Dogz első könyve, Udvarhelyi-Tóth Kata és Csörgő Balázs tollából. Most 10% kedvezménnyel vásárolhatod meg a linkre kattintva!
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek
Speciális igényű kutyát fogadnál örökbe? Erre mindenképp készülj fel!
Egészség • 3 percMiért marad meg egyes kutyáknak a jó illata fürdetés után, míg mások szinte azonnal szaglani kezdenek?
Ápolás • 3 percA kutyapelenka káros is lehet: nem mindegy, hogyan használod
Ápolás • 3 percHa kutyád nem szereti a körömvágást, a körömreszelés lehet a megoldás
Ápolás • 5 perc