Javíthatja a kapcsolatodat a kutyáddal, ha évente egyszer ezt megteszed
Közzétéve: 2025. 04. 30 - Fotók: welovedogz.hu • 2 perc olvasás
Közzétéve: 2025. 04. 30 - Fotók: welovedogz.hu • 2 perc olvasás
A legtöbb gazdi még mindig csak afféle végső megoldásként gondol arra, hogy kedvencét kutyapanzióba vigye vagy kutyaszitterre bízza. A szakemberek szerint azonban az időszakos szünet számos szempontból előnyös lehet mindkét fél számára. Dr. Piller Pálma állatorvossal és Vass Viktória kinológus-trénerrel beszélgettünk a témáról.
Minden kapcsolatra hathat építő jelleggel egy-egy szünet, így van ez a kutyák és a gazdáik között is. Ha egy nyaralásra kedvencünk nélkül indulunk, vagy olyan hosszabb teendőnk akad, ahová nem vihetjük magunkkal, már számos megoldás közül választhatunk.
Jó azonban tudnunk, hogy ha másra bízzuk a kutyánkat, nemcsak a napi feladatok megoldására kérünk fel valakit, de ideiglenesen átruházzuk saját jogi felelősségünket is. Hogy miben különbözik egy kutyanapközi, a kutyapanzió, vagy az immár szakmaként hazánkban is jelen lévő kutyaszitteri szolgáltatás, arról a We love Dogz újságírója, Gerhát Petra és vendégei,
A beszélgetést meghallgathatod itt is:
24 órás rendelkezésre állás az év 365 napján. Ha kutyánk van, vagy más állatról kell gondoskodnunk, bizony életünk minden napja, hosszú évekre-évtizedekre alárendelődik ennek. A szakemberek szerint azonban bármennyire is szeretünk kedvencünkkel együtt lenni, bizony nem árt néha egy kis szünet. A kutyapanziók kiváló megoldást jelenthetnek egy nyaralás idején arra, hogy négylábú társunkat biztonságos környezetben, szakemberek felügyelete alatt hagyjuk, amiből még profitálhatnak is. A panziókban dolgozók ugyanis képzett trénerek, akik az aktuálisan jelen lévő kutyák igényeinek és természetének megfelelően nem csak gondozzák a rájuk bízott állatokat.
Látványos kutyás bemutatók, gyerekprogramok, szakértői előadások, falkaséták várnak május 1-jén a Városligetben.
Optimális esetben hosszabb felkészülést követően vihetjük kutyapanzióba kedvencünket, ezt a DOG3-nál például a kutyanapközis ismerkedés és felkészülés előzi meg. Az eb itt kisebb falkás környezetben szokhat hozzá más kutyák jelenlétéhez, megismeri a szabályokat, a trénerek pedig őt magát. Ehhez természetesen némi alapszocializációra szükség van, azonban akkor sem kell senkinek elkeserednie, ha kedvence más kutyákkal kevéssé kompatibilis, vagy éppen olyan egészségügyi problémái vannak, amik kizárják a panziózást.
Piller Pálma úttörő hálózata, a kutyaszitterképzésre alapuló, személyes, akár otthoni környezetben történő felvigyázás többek között a fenti nehézségekre jelenthet megoldást. A szitterek kifejezetten egy vagy egy család több kutyájára vigyáznak, szükség esetén non-stop állatorvosi asszisztencia mellett.
Ha pedig kíváncsi vagy arra, miként válik kapcsolatotok javára az, ha hozzáértő szakemberek vigyáznak évente néhány napon keresztül kedvencedre, hallgasd meg a DOGZ Podcast legújabb adását! Iratkozz fel IndaPlay-csatornánkra, hogy az elsők között értesülj a következő epizódokról, és hozzáférhess exkluzív videóinkhoz is.
Piller Pálmát és Vass Viktóriát is meghallgathatod holnap, a DOGZ Fesztiválon a Városligetben számos más kutyás szakemberrel együtt. A részletes programot ide kattintva böngészheted.
Egy Philips 7000 Series Vezeték nélküli porszívót, és egy Philips PureProtect Pro 4200 Series intelligens légtisztítót sorsolunk ki a DOGZ Klub tagjai között. Nincs más dolgod, mint 2025. április 30-ig csatlakozni, vagy ha már tag vagy, akkor regisztrálni a nyereményjátékra. Ezt itt megteheted!
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek
8 ok, amiért sokat vakarózhat a kutya: komolyan kell venni!
Egészség • 4 percA kutyapelenka káros is lehet: nem mindegy, hogyan használod
Ápolás • 3 percHa kutyád nem szereti a körömvágást, a körömreszelés lehet a megoldás
Ápolás • 5 percA téli mínuszok egyik legnagyobb veszélye: bele is halhat a kutya
Ápolás • 2 perc