Ennyi ideig képes valójában koncentrálni egy kutya
Közzétéve: 2024. 07. 04 • 2 perc olvasás
Közzétéve: 2024. 07. 04 • 2 perc olvasás
Nem csak a képzés, a mindennapi tevékenységek szempontjából is érdemes ezzel tisztában lennie egy gazdának.
Lássuk máris, hogy mennyi ideig képes egy kutya koncentrálni, és hogyan növelhetjük ezt az időszakot.
A legtöbben valószínűleg magunkban mosolyogva azt feltételezzük, hogy ha szőrös kis társaink figyelemideje nem is annyi, akár egy aranyhalé (az esetükben 9 másodperc), mindenképpen másodpercekben, maximum 1 percben mérhető a szám. Akkor azonban már biztosan nevetni fogsz, ha megtudod a valódi értéket. Ne aggódj, elmondjuk azt is, hogyan lehet ezt csúcsra emelni.
Ha körbenézünk a baráti társaságunkban, láthatjuk, hogy egyesek számára kihívás egy feladatra, egy beszélgetésre összpontosítani, míg mások élvezik, ha figyelmüket egy bizonyos dolognak szentelhetik hosszú időn keresztül. Nos, tulajdonképpen a kutyáknál is ugyanez a helyzet. Míg vannak, akik teljesen elmerülnek a kiképzésben, addig másoknak több stimulánsra van szükségük ahhoz, hogy beindítsák és működésben tartsák a figyelmüket. Egyes kutyák figyelemideje csupán 2 másodperc is lehet, egy átlagos eb azonban 27 másodpercig is képes egyetlen gondolatot megtartani.
A dolog iróniája, hogy nem abban az életkorban van a csúcson a figyelmük, amikor a legtöbb képzés zajlik. Valójában egy kutya intenzív képzési időszaka évekkel azelőtt véget ér, hogy a figyelme a 3 és 6 év közötti időszakban csúcsra érne. Úgy vélik, hogy a nyugodtabb, kontrolláltabb agyhullámmintázat, valamint a korábban olyannyira ingerlő szagok és látványok kevésbé stimuláló hatása (már látta, érezte, tapasztalta, így kevésbé izgalmas) nagy szerepet játszanak ebben a változásban.
Mit tehetsz tehát annak érdekében, hogy meghosszabbítsd ezt az időtartamot? Az a lényeg, hogy az ő gyönyörű elméjükkel dolgozz, ne ellene! Próbáld meg a kiképzést csendesebb környezetben kivitelezni, és használd ki a szundikálások után 20 percen belül lévő időszakot, amikor az agyuk a legfrissebb és legkevésbé fáradt. És természetesen, ahogy azt már biztosan tudod, a jutalomfalatok is segítenek a motivációban. Az olyan segédeszközök, mint az L-theanine-tartalmú étrend-kiegészítők, bizonyítottan javítják a koncentrációt és a fókuszt. Ám mielőtt bármit is adnál az ebnek, mindenképpen egyeztess az állatorvossal!
Ide kattintva 5 olyan dolgot sorolunk fel, amelyeket kivétel nélkül minden kutyának tudnia kell.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek
Speciális igényű kutyát fogadnál örökbe? Erre mindenképp készülj fel!
Egészség • 3 percMiért marad meg egyes kutyáknak a jó illata fürdetés után, míg mások szinte azonnal szaglani kezdenek?
Ápolás • 3 percA kutyapelenka káros is lehet: nem mindegy, hogyan használod
Ápolás • 3 percHa kutyád nem szereti a körömvágást, a körömreszelés lehet a megoldás
Ápolás • 5 perc