Így fürdesd meg biztonságosan kutyádat a szabadban
Közzétéve: 2025. 07. 05 - Fotók: Getty Images Hungary • 2 perc olvasás
Közzétéve: 2025. 07. 05 - Fotók: Getty Images Hungary • 2 perc olvasás
A nyári melegben, kánikulában kedvenceink is megérdemelnek egy kis hűsölést. Ilyenkor kint, a szabadban is megfürdethetjük őket. Nagyszerű alkalom lehet kis barátunkkal való kötődés kialakítására és kapcsolatunk szorosabbra fűzésében.
Amennyiben eddig kádban mosdattad kedvencedet, lehet, hogy jól jön néhány tipp a kád nélküli, kinti fürdetéshez. Valójában sokkal könnyebb, mint hinnéd – csak előre fel kell készülnöd, és ügyelni kell arra, hogy a víz kellemesen meleg legyen.
A legfontosabb, hogy hűvös időben kerüljük a szabadtéri zuhanyt, ilyenkor az eb könnyen megfázhat, még akkor is, ha vastag bundával rendelkezik. Sőt, ilyenkor még nagyobb is a veszély, hiszen a hosszú szőrzet nehezebben szárad, mint a rövid. Így hát ha jót akarunk, kizárólag csak meleg időben pancsoljunk a szabad ég alatt.
Fontos! Az hogy milyen gyakran kell fürdetni egy ebet, nagyon sok tényezőtől függ. Többek között a fajtájától, a szőrtípustól és az aktivitási szinttől is. Vannak fajták, melyeket elég havonta egyszer víz alá dugni, míg a szőrtelen fajtáknál akár a heti rendszeresség is indokolt lehet.
Bármikor fürdetjük kis barátunkat, semmi esetre se használjunk hideg vizet. A hirtelen hőmérsékletkülönbség nem tesz jót a szervezetének, valamint egész biztos, hogy a meleg vagy langyos víztől együttműködőbb és boldogabb lesz, valamint a tisztítás is hatékonyabb. De vigyázzunk a forró vízzel!
Hűvösebb vizet, például kerti slagból csak akkor használjunk, ha igazán meleg van. És persze ügyeljünk arra is, hogy a slagos móka veszélyes lehet, ha az eb harapja a vizet!
Egyértelműen alacsony. A szabadtéri slagos fürdőzésnél mindig ügyeljünk arra, hogy alacsony víznyomással dolgozzunk, és ne spricceljük kedvencünket erős, kellemetlen vízsugárral! Vannak könnyen beszerezhető csatlakozók, melyekkel csökkenthető a víznyomás, vagy használhatunk meleg vízzel töltött vödröket.
Készítsünk elő mindent a „kinti fürdetőállomásra”, hogy ne kelljen otthagyni közben az ebet. Négylábú barátunkat pórázzal vagy hám segítségével rögzítsük egy fához vagy stabil tárgyhoz, hogy ne tudjon elszaladni. Egyes gazdik műanyag kádat, medencét vagy lavórt használnak, mások simán a fűben fürdetik szőrmókjukat. Amennyiben hosszú szőrű ebről van szó, érdemes lehet még fürdetés előtt kifésülni a bundáját, hogy megszabaduljunk a csomóktól és gubancoktól, így a fürdés is könnyebb lesz.
Az alábbi kellékeket készítsük elérhető közelségbe:
Mindenhol nedvesítsük be a kutya bundáját, a hasát és a lábait is. Majd jöhet a sampon bemasszírozása, melynek során javasolt folyamatosan egy kevés vizet adagolni. Vigyázzunk, hogy a sampon ne menjen az állat szemébe! Ha készen vagyunk, öblítsük le alaposan, majd töröljük szárazra kedvencünket. A művelet végeztével biztosítsunk egy kényelmes helyet a végeleges száradásig, például jó ötlet lehet egy megemelt, vízálló fekhely.
A szabadtéri fürdés igazi móka, sok örömmel a nyári hónapokban, azonban mindig hagyjunk időt négylábúnknak, hogy szokja az új helyzetek!
Megjelent a We love Dogz első könyve, Udvarhelyi-Tóth Kata és Csörgő Balázs tollából. Most online kedvezménnyel vásárolhatod meg a linkre kattintva!
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek
Ezek a kutyák csak etetőszékben képesek enni: eláruljuk, miért
Egészség • 2 percNyári mancsvédelem: gyakran a háttérbe szorul, pedig ilyenkor is fontos
Ápolás • 6 percMiért marad meg egyes kutyáknak a jó illata fürdetés után, míg mások szinte azonnal szaglani kezdenek?
Ápolás • 3 percA kutyapelenka káros is lehet: nem mindegy, hogyan használod
Ápolás • 3 perc