Nem csak kánikulában okozhat sérülést a forró beton
Közzétéve: 2024. 07. 28 • 2 perc olvasás
Közzétéve: 2024. 07. 28 • 2 perc olvasás
Többször is előkerült már ez a téma, de nem győzzük hangsúlyozni, hogy nyáron nagyon forró a beton, ami komoly gondokat okozhat a kutyának.
Vannak olyan témák, amelyeket többször elő kell venni, hogy biztosan mindenki figyeljen rá. Épp ilyen fontos téma a kutya mancsainak védelme a nyári kutyasétáltatás közben. A forró nyári napokon akár ötvenfokos is lehet a beton, de nem csak kánikulában kell tartanunk a járda okozta sérülésektől. Attól még, hogy a levegő hőmérséklete nem szökik elviselhetetlen magaslatokba, a napsugárzás a betonnal és kővel borított területeket felforrósítja. Mutatjuk, mire figyelj minden séta előtt.
Az első lépés, hogy megfelelő időpontot válassz a sétára. Egyértelmű, hogy ha tűz a nap, akkor nagyon forró a beton, de ha a nap elbújik egy felhő mögé, akkor is figyelj rá, hogy a beton hőmérséklete ettől függetlenül nem feltétlenül csökken sokat. A késő esti vagy kora reggeli időszak a legalkalmasabb a sétákra. Ha van lehetőség, válassz inkább füves területeket, és mielőtt ráengeded kutyádat a betonra, használd az öt másodperces szabályt.
Az öt másodperces szabály lényege, hogy a tenyeredet vagy a talpadat 5 másodpercig a betonra téve vizsgáld meg, hogy forró-e a talaj. A kutyák mancsa ugyanannyira érzékeny, mint az emberek bőre, ezért ha számodra kellemetlen érzés ott tartani tenyered vagy talpad, akkor kedvencednek is nagyon fájdalmas lehet a séta.
Fontos kutyád mancsának védelme. Ha nem tudod megoldani, hogy megfelelő időpontban vidd ki sétálni, akkor van lehetőség kutyacipő használatára. Bár ez nem mindig kényelmes a kutyáknak, de nagyon sokat tud segíteni. Válasszunk olyan cipőt, ami biztosítja kedvencünk mancsainak a szellőzést, de meg is védi a forró talajtól. Ha sikerül egy megfelelő darabot kiválasztani, azt akár túrázáshoz is tudjátok használni együtt.
Ezekre a jelzésekre figyelj a nyári séták után:
Ha észreveszed ezeket a jeleket, akkor érdemes orvoshoz fordulni, hogy megfelelő kezelést kapjon kutyád. Az égési sérülések kezelése mellett, ha szükséges, akkor fájdalomcsillapítót is tud biztosítani az ebnek.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek
Több hét után derült ki, mi okozza a köhögést: állatorvos figyelmeztet
Egészség • 3 percNyári mancsvédelem: gyakran a háttérbe szorul, pedig ilyenkor is fontos
Ápolás • 6 percMiért marad meg egyes kutyáknak a jó illata fürdetés után, míg mások szinte azonnal szaglani kezdenek?
Ápolás • 3 percA kutyapelenka káros is lehet: nem mindegy, hogyan használod
Ápolás • 3 perc