A macskák is a kedvenceid?
A macskák is a kedvenceid?
Látogass el a We love Catz oldalunkra is!
2024_07_kutyaseta-627-1-1024x535.jpg

Előfordulhat, hogy sötétedés után viszed el sétálni kedvencedet. Néhány dologra figyelni kell, hogy biztonságos legyen az éjszakai kutyaséta.

Ha a hőségben odafigyelsz kedvencedre, és el akarod kerülni, hogy a forró betonon megégjen tappancsa, vagy félted a tűző naptól, akkor előfordulhat, hogy azután mentek le az esti körre, miután besötétedett. Ilyenkor érdemes néhány dolgot betartani, hogy mindkettőtöknek örömteli legyen a séta. Összeszedtünk 5 tippet a biztonságos éjszakai kutyasétához.

Egy felelősségteljes gazdinak fontos kutyája biztonsága. Tartsd be ezt az 5 szabályt, és máris sokat teszel kedvencedért.

1.) Éjszakai kutyaséta során használj fényvisszaverőket

Az éjszakai séták legfontosabb lépése, hogy mindig, minden oldalról láthatóak maradjatok, ezért neked és kedvencednek is olyan kiegészítőket kell viselnetek, amelyek ezt lehetővé teszik. Vannak kifejezetten erre a célra szolgáló pórázok és hámok, amik remekül kiemelik a kutyát a sötétből. Keresd meg, hogy számotokra melyik lehet a legideálisabb. Neked pedig jól jöhet egy láthatósági mellény.

corgik led nyakörvvel A LED-es nyakörvek segítenek kutyádnak megfelelően látszódni

2.) Alkalmazz fényeket, amivel meg tudod világítani kutyádat

Sok kutyafelszerelés kapható már, ami LED-del van ellátva, ezek elősegítik, hogy négylábúd könnyedén észrevehető legyen a sötétben neked is és mások számára is. Ezenkívül, ha olyan helyre mész, ami nincs kivilágítva, jól jöhet egy zseblámpa vagy egy fényszóró, hogy ne csak titeket lássanak, de te is láss, ezzel elkerülve a veszélyeket. Egy világító nyakörv, akárcsak a fényvisszaverő eszköz, már szürkületkor is fontos, ha a séta során át kell kelni az úttesten. Ahogy akkor is, ha olyan helyen jártok, ahol nincs járda, és autóra vagy biciklire kell számítani az úton. Amikor te még tökéletesen látod a környezetedben közlekedő autókat, akkor a sofőrnek már nem biztos, hogy olyan jók a látási viszonyai.

3.) Éjszakai kutyaséta során kövesd a megszokott útvonalakat

Érdemes egy olyan utat választani, ahol jó a közvilágítás, és ismerős a terep. Ezek megkönnyíthetik a biztonságos közlekedést. Ha eddig nem ilyen utcákban tartottátok az éjszakai sétákat, akkor érdemes feltérképezni a környéket, és egy újat választani.

4.) Figyelj a környezetedre

Éjszaka jobb, ha pórázon tartod kutyádat. Szabadon könnyen elkószálhat, és sötétben nagyobb kihívást jelenthet megkeresni. Továbbá a rossz látási viszonyok miatt érhetnek meglepetések. Mindig figyelj a környezetedben történtekre, hogy tudj időben reagálni a különböző helyzetekre. Ha olyan helyen sétálsz, ahol sok a kóbor kutya, akkor különösen fontos, hogy figyelj kedvencedre.

5.) Maradj éber

A legjobb, ha ismered környezetedet. Mindig figyelj a közeledben elhaladó autókra vagy biciklisekre. Nézz gyakran magad mögé, hogy semmi se érjen meglepetésként. Ne hallgass zenét és ne nyomkodd a telefonod, ha ez elvonja a figyelmedet. Figyelj kutyádra, hogy biztonságban érzi-e magát séta közben.

Jó, ha a kutyasétáltatás több tud lenni, mint csupán séta. Fontos, hogy ez megfelelő közös idő legyen kedvenceddel, ahol egymásra tudtok hangolódni. Ennek fontosságáról többet olvashatsz ebben a cikkben.

Kövess minket!

kutya biztonsága kutya sétáltatása kutya sötétben

Kapcsolódó cikkek