A macskák is a kedvenceid?
A macskák is a kedvenceid?
Látogass el a We love Catz oldalunkra is!

Vannak a kutyák, és van az ember – Csányi Vilmos a kutyák és farkasok fontosságáról

Gerhát Petra

2024. 09. 04.

2020_07_dsc06260-1024x683.jpg

Az Index Ma is tanultam valamit podcastjában Csányi Vilmos nem csak a kutyák és más állatok emberre gyakorolt hatásairól mesélt, az is kiderül, miként látja a világfolyamatokat.

Csányi Vilmos a magyar etológia világszinten is legismertebb szakembere. A tudós hamarosan az Az én kutyám magazin által szervezett DOGZ Fesztivál és Konferencia eladójaként élőben is beszél arról, miért is a kutyák és a farkasok a legfontosabb élőlények az emberiség életében.

https://open.spotify.com/show/1YbxR6IIhaLtd4K2VdTcL8

Szomorú lenne, ha az emberiség a saját butasága miatt halna ki

A Ma is tanultam valamit podcastadásában Tapasztó Orsi és Balatoni Jocó beszélgetett vele arról, merre halad a világ. Az egészben az a kellemetlen, hogy nincsenek olyan törvények, szabályok, sorvezetők, amikkel meg lehetne jósolni, hogy mi lesz 10-50-100 év múlva, mondta az etológus. Még szavaink sincsenek a következő évtizedek történéseire, ahogy száz éve sem ismertük a mai technológiai vívmányokat, így lehetetlenség látni, mi lesz a jövőben. Csányi Vilmos nem csak a feltehetetlen kérdésekre kereste a választ a podcastban, de azt is elmondta, hogy ez hogyan érint egy emberekkel foglalkozó etológust szakemberként és magánemberként.

A podcastot meghallgatva megtudhatjuk azt is,

  • hogy jutottunk idáig, és milyen ősi húrok mozgatnak minket, embereket, valójában?,
  • miért csak „fecsegni” tud a mesterséges intelligencia?,
  • és van-e okunk optimizmusra?
Csányi Vilmos szeretett kutyájával

Az emberek és a kutyák története összefonódott Csányi Vilmos szerint

Az elmúlt 50 ezer év során a farkasok, illetve a kutyák és az emberek sorsa összefonódott. Nincs más állat, amely úgy kapcsolódna hozzánk, olyannyira befolyásolná a társadalmunkat, a mindennapi életünket és életben maradásunkat, mint a kutyák. Hogy miért fontos ez társadalmi szempontból, az a Ma is tanultam valamit podcastjából kiderül. Ha pedig kíváncsi vagy, hogy több tízezer évvel azt követően, hogy a farkasok és kutyák családfája kettéágazott, miért is fontosak a mai napig az emberiségnek a négylábú ordasok is, hallgasd meg Csányi professzor előadását a DOGZ Fesztiválon!

Kövess minket!

csányi vilmos DOGZ-2024 dogz fesztivál és konferencia

Kapcsolódó cikkek