Így nem lesz veszélyes a víz a kutya számára: az itatás és a játék is lehet gond
Közzétéve: 2025. 07. 02 - Fotók: welovedogz.hu • 2 perc olvasás
Közzétéve: 2025. 07. 02 - Fotók: welovedogz.hu • 2 perc olvasás
A mostani forróságban felbecsülhetetlen értékű egy hűs csobbanás, ahogy néhány korty hideg víz is; mind az embereknek, mind az állatoknak. Azonban ha nem tartod be a „vizes szabályokat”, akár a kutyád egészségét is veszélyeztetheted. Nézzük, mikre kell ügyelned, ha pancsoltok, vagy ép itatod a kedvencedet!
Kezdjük az ivással! Nagyon fontos, hogy a víz friss legyen, és kellően hűs (akár jégkockával is frissítheted). Ehhez naponta többször is ki kell cserélned az itató tartalmát. Azt sose engedd, hogy négylábúd állott, főleg ismeretlen eredetű vízből, például esővízgyűjtőből, illetve tavak vizéből igyon. Ezekben ugyanis rengeteg típusú baktérium és parazita tanyázhat, amelyek akár életveszélyes állapotot is előidézhetnek. Nemrég hírt adtunk arról, hogy a Balatonban már most kimutatták a kékalgát, avagy cianobaktériumot, amely lenyelése halálhoz vezethet. De más kórokozók miatt is óvd a kutyádat, és ezen okból ne engedd nyilvános helyen kihelyezett itatókból se inni. Helyette mindig legyen nálad megfelelő edény, illetve egy üveg víz a számára.
A fürdőzés remek nyári program, de csak megfelelő minőségű vízben! Ahogy említettük, a tavak nem feltétlenül biztonságosak, így mindig tájékozódj az adott vízszakaszról, ahol vagytok. Az alga szabad szemmel is látható, de más problémák nem biztos, hogy ilyen szembetűnőek. A medencézés is jó dolog, de ott vigyázni kell arra, hogy a kutya nehogy igyon a klórozott, illetve egyéb vegyszerrel kezelt vízből.
Megjelent a We love Dogz első könyve, Udvarhelyi-Tóth Kata és Csörgő Balázs tollából. Most online kedvezménnyel vásárolhatod meg a linkre kattintva!
Ha kutyád kisebb testű, krónikus beteg, fiatal vagy már idős, illetve fajtájából adódóan nem túl ügyes a vízben ( a nyomott orrú kutyák, például a bulldogok tipikusan ilyenek), akkor fokozottan figyelj rá a vízparton. Ha be is akarsz vele menni, legyen az állaton vízi mentőmellény, és akkor se engedd távol magadtól. Ha hajóztok, a mellény akkor is elengedhetetlen.
Ugyanakkor egy egészséges, alapvetően jó úszó kutya is elfáradhat, kimerítheti a sodrás, megsérülhet a vízben, ami akadályozhatja a mozgásban. Emiatt vízben és vízközelben extra odafigyeléssel kell lenned társad felé.
Ahogy arra már többször felhívtuk a figyelmet, a slagolás lehet jó móka, de ha a kutya harapja-nyeli közben a vizet, az akár vízmérgezéshez is vezethet. Így nem tanácsoljuk ezt a játékot, ha kedvencedre jellemző ez a reakció. A pancsolás, egyéb vízi játék közben lenyelt nagy mennyiségű víz szintén problémához vezethet.
Ha ezeket tapasztalod kedvenceden, mihamarabb fordulj vele orvoshoz!
A tengerparti nyaralás igazi álom, de ha kedvenced is veled tart, nagyon ügyelj rá, nehogy igya, vagy inkább akaratlanul nyelje a sós vizet. Rendszeres időközönként itasd meg, ezzel elejét veheted a bajnak. Fürdőzés után pedig mosd le róla a tengervizet, nehogy a só kiszárítsa a bőrét.
Számtalan csodálatos kutyusról készült fénykép az idei fesztiválon. Galériába gyűjtöttük, kattints ide és lapozz bele!
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek
Ezekből a vizekből nyugodtan ihat a kutya: a palackosakra is kitérünk
Egészség • 4 percNyári mancsvédelem: gyakran a háttérbe szorul, pedig ilyenkor is fontos
Ápolás • 6 percMiért marad meg egyes kutyáknak a jó illata fürdetés után, míg mások szinte azonnal szaglani kezdenek?
Ápolás • 3 percA kutyapelenka káros is lehet: nem mindegy, hogyan használod
Ápolás • 3 perc